Ni Dodik nije ostao dužan Ambasadi, pa je odmah putem Twittera odmah reagovao.
Novi predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik danas je, prije polaganja zakletve u NSRS-u, rekao da ukoliko neko “dirne imovinu” ovog bh. entiteta predložit će odcjepljenje od države, što je izazvalo aplauz prisutnih.
Iz američke ambasade odmah su ga opomenuli da su “Sjedinjene Države uvijek podržavale i nastavit će podržavati teritorijalni integritet, suverenitet i multietnički karakter Bosne i Hercegovine” i da je “secesionistička retorika opasna, neodgovorna i antidejtonska”.
“Upravo zbog izjava poput ove današnje Milorad Dodik je sankcionisan od SAD-a”, poručili su iz Američke ambasade.
Ali, ni Dodik nije ostao dužan Ambasadi, pa je odmah putem Twittera odmah reagovao.
“Uz sve uvažavanje SAD kao velike sile i njene uloge u svijetu, potpuno je neprimjereno da nam jedan ambasador određuje kako treba da se ponašamo i šta smijemo da kažemo. Ovo je naša zemlja, a on je samo gost i jednog dana će i on otići kao i mnogi prije njega”, napisao je Dodik.
(SB)